Pa vēstures takām

Maršruts "Pa vēstures takām" sniedz iespēju ieskatīties Salacgrīvas pilsētas vēsturē. Maršruts vedīs cauri pilsētai, sākot no Rīgas ielas, kurai vienmēr bijusi svarīga loma miesta un pēc tam pilsētas sabiedriskajā un kultūras dzīvē, pāri Salacas upei, kur apskatīsi gan Salacas promenādi, gan slavenu cilvēku rokas nospiedumus "Slavas alejā", gan arī Salacgrīvas pilsētas sibolu - bāku.  Maršruts tālāk vedīs uz Salacas pilskalnu un līdz pat 1.nēģu tacim. 

Lejupielādē (pa kreisi) maršruta izzinošo pavadoni, kas sniegs Tev nelielu ieskatu par katru maršrutā sastopamo vietu un objektu.

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 64041254
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Rīgas iela

Rīgas iela ir vienīgā bruģētā iela Salacgrīvā, un tai vienmēr bijusi svarīga loma miesta un pēc tam pilsētas sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Tajā mājvietu bija atradušas visas sabiedriski nozīmīgas celtnes. Sākot ar tiltu un veikalu un beidzot ar miesta un pēc tam pilsētas pārvaldes ēku. Rīgas ielas nami un to likteņi iezīmē spilgtu lappusi Salacgrīvas vēsturē.

2

#2 Biedrības laiva

Rīgas ielā 10, Salacgrīvā  skatāma zvejas laiva, ko pilsētai 2006. g. novembrī dāvināja zvejnieks Visvaldis Šrenks.

3

#3 Keramikas skulptūra "Pārcēlājs"

Par godu Salacgrīvas 80 gadu jubilejai par godu uzbūvēja un apdedzināja ugunsskulptūru, kas pēc tam kā labiekārtojuma elements priecē salacgrīviešus un tūristus. Tās autors ir mākslinieks Imants Klīdzējs.

4

#4 Salacgrīvas bāka

Salacgrīvas bāka atrodas Salacas upes labajā krastā - četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu tā galā. Šodien bāka vairs nedarbojas - sekojot šai bākai, visi zvejnieki ceļu mājup jau atraduši un stāsts noslēdzies laimīgi. Bāka tika uzcelta, jo daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai...

5

#5 Slavas aleja

2016.gada 16.jūlijā promenādē tika atklāta "slavas aleja". Idejas autors ir D.Straubergs un darbs pie tās aizsākās pirms 7 gadiem, kad Positivus festivāla laikā tika paņemti pirmie mākslinieku roku nospiedumi. 

6

#6 Piemineklis Milda

Piemiņas memoriāls atrodas starp Pērnavas un Viļņu ielas. Piemiņas memoriāls uzbūvēts 1986.gadā. Tas veltīts no jūras nepārnākušajiem jūrniekiem un 2.pasaules karā kritušajiem padomju karavīriem – to veido sievietes mātes tēls, kas uz pleciem tur mazu bērniņu. Memoriālu veidojusi tēlniece Leja Novožeņeca un arhitekts Jānis Pētersons. 

7

#7 Lielsalacas evanģēliski luteriskā baznīca

1777. gadā celta kā koka baznīca, kas 1856. gadā pabeigta, saglabājot vecās baznīcas jumtu, sienas uzbūvējot no jauna zem vecā jumta. 1892. gadā piebūvēts ģērbkambaris.

8

#8 Salacas pilskalna leģenda

Nav iespējams pateikt, cik veca ir Salacgrīva. Par pilsētas senāko vietu uzskatāms pilskalns Salacas upes labajā krastā.

9

#9 Nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi...