PĀRGĀJIENU MARŠRUTI

Atklāj un iepazīsti Limbažu novada skaistākās vietas dodoties pārgājienā.

Tas būs ne vien vizuāls baudījums, bet arī lieliska aktīva atpūta jebkurā kompānijā vai individuāli - vienas vai divu dienu pārgājiena maršruti ar krāšņām dabas ainavām, pastaigu takām pa mežu, gar Salacas upi un mierinošu jūras klusumu.

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 26463025; +371 64041254
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Starp divām ostām

Pārgājienu maršruts izvedīs Jūs īsā pargājienā, kura laikā Jums būs iespēja ieraudzīt skaistas, fotogrāfiju cienīgas, dabas ainavas! 

Ejot maršrutu, iespējams ieraudzīsi  Salacgrīvas ostā ienākam kuģus, pludmalē peldam 100 gulbjus vai Zvejnieku parkā sajutīsi vasaras festivālu atskaņas!

Pārgājienu iespējams iziet abos virzienos! 

2

#2 Zaļie dzelzceļi

Green Railways - "Zaļie dzelzceļi" ved pa kādreizējām dzelzceļa līnijām gan Vidzemē, gan arī Dienvidigaunijā, ļaujot netraucēti baudīt šo piedzīvojumu un apskatīt pa ceļam esošos apskates objektus.

In Salacgriva region, "Green Railways" lead along the former railway line Ainaži - Valmiera. It is possible to walk, cycle, ride in a horse-drawn carriage, ride on a horse back and "ski" in winter.

Read more about this project on the website: https://greenrailways.eu/

3

#3 Lauči - Tūja (JŪRTAKA 28. DIENA)

Izcili ainavisks Vidzemes krasta posms ar daudziem akmeņainiem zemesragiem un akmeņiem jūrā, kas mijas ar maziem, smilšainiem līcīšiem, kuros ietek mazu upīšu un urgu vasarā izsīkstošās tērcītes. Vietām liedagu pilnībā klāj tikai akmeņu pelēkās muguras. Dažviet parādās arī nelieli niedru pleķīši, bet pie Tūjas – pirmie smilšakmens atsegumi.

4

#4 Tūja - Svētciems (JŪRTAKAS 29. DIENA)

Viens no skaistākajiem Jūrtakas posmiem, kas sākas ar Zaķupītes šķērsošanu. Līdz Ķurmraga bākai pārsvarā ir smilšaini liedagi ar nelieliem akmeņainiem posmiem. Tālāk sākas Vidzemes akmeņainā jūrmala, kur zemesragi mijas ar nelieliem līcīšiem, bet krastā paceļas līdz 4 m augsti smilšakmens atsegumi.

5

#5 Svētciems - Ainaži (JŪRTAKAS 30. DIENA)

Pludmale starp Svētciemu un Salacgrīvu ir stipri aizaugusi, tādēļ Jūrtaka iet pa meža ceļu, kas izvijas starp kāpu vaļņiem. No Salacgrīvas līdz Kuivižiem var doties pa smilšaino pludmali vai arī pa meža takām.