Piejūras dižakmeņi

Lieli akmeņi mēdz būt interesanti ar to vien, ka ir lieli. Tomēr interesantāk, ja uz akmens var uzkāpt, tam ir savdabīgs izskats vai kāda īpatnība. Piejūrā iespējams sastapt septiņus lielumā ievērojamus un interesantus akmeņus un 2 dižakmeņus - Kutkāju dižakmeni un Muižuļu dižakmeni. 

Pastāsti citiem
1

#1 Kutkāju dižakmens

Akmeņa augstums 2,1 m, platums 3 m, garums 6 m, virszemes tilpums 16 m3. Šis lielakmens ir asām, lauztām ģeometriksu līniju šķautnēm, vertikālām sānu malām, plaisām sķelts, izdrupušiem robiem, bez nevienas noapaļotas līnijas. Neparasti iegarenā forma un asās malu šķautnes liek domāt, ka Kutkāju dižakmens nav saglabājis savu sākotnējo lielo apjomu un noapaļotās formas, bet ir akmeņķaļu apskaldīts.

2

#2 Muižuļu dižakmens

Ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis, kas atrodas Limbažu novada Salacgrīvas pagastā, mežā. Valsts aizsardzībā kopš 2001. g., un ir viens no 10 lielākajiem laukakmeņiem Latvijā. Tā augstums — 2,3 m, garums — 7 m, platums — 5,7 m, apkārtmērs — 20 m, virszemes tilpums — 46 kubikmetri.

3

#3 Zaķu (Zaķupes) akmens

Zaķu akmens (arī Zaķupes akmens) ir ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis Liepupes pagastā. Akmens atrodas bijušajā Zaķu grants karjerā uz austrumiem no Tūjas ciemata, 150 m uz ziemeļiem no Zaķupes.