Atrašanās vieta
Sākums: Lat: 57.756162, Lon: 24.358143 Finišs: Lat: 57.790116, Lon: 24.353867

Starp divām ostām

Pārgājiena maršruts izvedīs Jūs īsā pargājienā, kura laikā Jums būs iespēja ieraudzīt skaistas, fotogrāfiju cienīgas, dabas ainavas! 

Ejot maršrutu, iespējams, ieraudzīsi  Salacgrīvas ostā ienākam kuģus, pludmalē peldam 100 gulbjus vai Zvejnieku parkā sajutīsi vasaras festivālu atskaņas!

Pārgājienu iespējams iziet abos virzienos! 

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 64041254
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Salacgrīvas osta

Salacgrīvas osta atrodas Rīgas jūras līča ZA malā Salacas upes grīvā, 100 km no Rīgas un 13 km no Latvijas un Igaunijas robežas. Salacgrīvas osta ir tālākā Latvijas ziemeļu osta.

2

#2 Salacgrīvas bāka

Salacgrīvas bāka atrodas Salacas upes labajā krastā - četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu tā galā. Šodien bāka vairs nedarbojas - sekojot šai bākai, visi zvejnieki ceļu mājup jau atraduši un stāsts noslēdzies laimīgi. Bāka tika uzcelta, jo daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai...

3

#3 Slavas aleja

2016.gada 16.jūlijā promenādē tika atklāta "slavas aleja". Idejas autors ir D.Straubergs un darbs pie tās aizsākās pirms 7 gadiem, kad Positivus festivāla laikā tika paņemti pirmie mākslinieku roku nospiedumi. 

4

#4 Piemineklis Milda

Piemiņas memoriāls atrodas starp Pērnavas un Viļņu ielas. Piemiņas memoriāls uzbūvēts 1986.gadā. Tas veltīts no jūras nepārnākušajiem jūrniekiem un 2.pasaules karā kritušajiem padomju karavīriem – to veido sievietes mātes tēls, kas uz pleciem tur mazu bērniņu. Memoriālu veidojusi tēlniece Leja Novožeņeca un arhitekts Jānis Pētersons. 

5

#5 Sporta un atpūtas komplekss "Zvejnieku parks"

Sporta un atpūtas komplekss Zvejnieku Parks atrodas Salacgrīvas ziemeļu pusē, pašā jūras krastā. Tie ir 13ha labiekārtotas teritorijas, kuras galvenais mērķis ir uzņemt aktīva dzīvesveida piekritējus, nodrošināt sakārtotu un uz sportu un aktīvo atpūtu orientētu vidi. Mēs priecājamies uzņemt savā teritorijā vietējos iedzīvotājus un viesus dažādu atpūtas, kultūras un sporta pasākumu ietvaros.

6

#6 Kuivižu pludmale

Ja vēlies mierīgu un netraucētu pastaigu, tad to noteikti atradīsi šajā pludmalē.