Atrašanās vieta
Lat: 57.497201, Lon: 24.383922

Daiļdārzs "Tūjas kaskāde"

Dabas un augu mīļotāju paradīze būs O.Kiršteina ilgus gadus iekoptais un lolotais Vidzemes akmeņainais daiļdārzs, kas pārsteidz ar savu krāšņumu, izkopto dabisko gravu un burvīgo skatu uz Vidzemes akmeņaino jūrmalu. Dārzs priecē ar krāšņu skujeņu kolekciju, pārdomātām puķu dobēm. Interesanta akmeņu kolekcija, to enerģētiskā lauka noteikšana. 

Sākotnēji šis daiļdārzs tika iekopts savam priekam, taču jau kopš 2002.gada tas pakāpeniski kļuvis par iecienītu tūrisma objektu un priecē ar krāšņu skujeņu kolekciju, pārdomātām puķu dobēm un gravu, kas spēcīga lietus laikā atgādina kalnu upi. Saimnieks iepazīstina ar akmeņu dažādo enerģētiku un lepojas ar savu ūdenskritumu kaskādi. Pašlaik dārzā sastopami skujeņi, tūjas, dekoratīvie krūmi, dažādas rododendru šķirnes, bārbeles, hortenzijas un daudz citu augu sugu, kuras ar katru gadu tiek papildinātas. Īpašs akcents tiek likts uz 50 tūjām, kas vēsajos gada mēnešos saglabā savu krāsu un skaistumu.  

Dārzs ir kā brīnišķīgs mākslas darbs, tas 4 reizes veiksmīgi piedalījies sakoptāko un skaistāko dārzu konkursos. 2009. gadā godalgots žurnāla „Ievas Māja” konkursā, un 2011. gadā ieguvis 3. vietu visas Latvijas mēroga konkursā.

Pastāsti citiem
Kontakti
Adrese: Liedaga iela 41, Tūja, Limbažu novads
Telefons: +371 26417757