Atrašanās vieta
Lat: 57.7518539, Lon: 24.3557482

Laivosipēdošana Salacā

Laivošana + Velosipēdošana = Laivosipēdošana

2 dienu maršruts Salacgrīva – Ainaži – Salacas Sarkanās klintis, kas ļaus izrauties no darba un ikdienas steigas un ļauties dabas vilinājumam – pļavu un meža putnu dziesmām, ūdens mierīgajam straumes plūdumam un brīnišķīgām dabas ainavām. 

Laivosipēdošana ir iepriekš nebijis maršruts, kas piedāvā pusi ceļa mērot ar velosipēdu un otru pusi – ar laivu. Ar velosipēdu pieveiksi attālumu no Salacgrīvas, caur Ainažiem uz Salacas Sarkanajām klintīm, un ceļu atpakaļ veiksi pa Salacas upi ar airiem rokās, no Sarkanajām klintīm līdz Salacgrīvai. Lielisks piedzīvojums un kārtīga izkustēšanās 2 dienu garumā!

Maršruts

Maršruta sākuma un finiša punkts būs Salacgrīvā. Šeit droši vari atstāt savu auto – pie tā atgriezīsies rīt. Sākot 14,5 km garo braucienu no Salacgrīvas uz Ainažiem, Tev būs iespēja izstaigāt Randu pļavas, mēģināt saskatīt dažādas putnu sugas un saskatīt daudzveidīgo augu pasauli, kurai mājvietu sniegušas Randu pļavas. Ainažos ej uz visu banku, aizstūrē līdz Ainažu molam – šeit izstaipīsi kājas, ļausi vējam izpūst matus un ieelposi svaigo jūras gaisu! Atceries, ka Ainaži ir bagāti ar 2 lieliskiem muzejiem – Ainažu Jūrskolas un Ugunsdzēsēju – varbūt vēlies paviesoties? Kāpjot atpakaļ uz velo, stūrē austrumu virzienā! Tev priekšā vēl 10 km, līdz sasniegsi Salacas Sarkanās klintis – lielāko un ainaviskāko smilšakmens atsegumu Salacas lejtecē. Šeit būvē savu apmetni – izvēlies, vai nakšņosi teltī bezmaksas atpūtas vietā „Sarkanās klintis”, teltī brīvdienu mājas „Zaļkalni” privātajā upmalā vai spēkus atgūsi, guļot gultā brīvdienu mājā „Zaļkalni”. Pēc spirdzinoša miega Tevi gaida jauns piedzīvojums - laivu brauciens pa Salacu līdz Salacgrīvai. Velosipēda pedāļus nomaini pret laivas airiem un dodies ceļā! Salacgrīvā finišēsi turpat, kur novietoji savu auto.

Svarīgi

  • Pirms doties ceļā, noteikti sazinies ar laivu nomas punktu - lai būtu droši, ka velo-laivu apmaiņu būs iespējams veikt Tev vēlamajā dienā un laikā. 
  • Ja ceļā dosies ar savu velo, laivu piegādātājs paņems Tavu velo un to droši nogādās Salacgrīvā, kur otrās dienas vakarā tas Tevi sagaidīs. 
  • Ja gribi doties ceļā, bet Tev nav sava velo - viss kārtībā - Salacgrīvā ir iespējams iznomāt velosipēdus!
Pastāsti citiem