Laivosipēdošana Svētupē

Laivošana + Velosipēdošana = Laivosipēdošana

2 dienu maršruts Salacgrīva – Vitrupe – Ķirbiži - Lauvas, kas ļaus izrauties no darba un ikdienas steigas un ļauties dabas vilinājumam – pļavu un meža putnu dziesmām, ūdens mierīgajam straumes plūdumam un brīnišķīgām dabas ainavām. 

Laivosipēdošana ir iepriekš nebijis ,maršruts, kas piedāvā pusi ceļa mērot ar velosipēdu un otru pusi – ar laivu. Ar velosipēdu pieveiksi attālumu no Salacgrīvas, caur Vitrupi uz Ķirbižu meža muzeju un līdz Lauvām, un ceļu atpakaļ veiksi pa Svētupi ar airiem rokās, no Lauvām līdz Salacgrīvai. Lielisks piedzīvojums un kārtīga izkustēšanās 2 dienu garumā!

Maršruts

Maršruta sākuma un finiša punkts būs Salacgrīvā. Šeit droši vari atstāt savu auto – pie tā atgriezīsies rīt. Sākot 13 km garo braucienu no Salacgrīvas uz Vitrupi, nepamanījis nepabrauksi garām Lāņu muižai. Pa skaisto meža ceļu turpini braucienu līdz Vitrupei - tur uzmanīgi izbrauksi uz A1 ceļa, lai pirms Vitrupes upes nogrieztos pa labi ceļam uz Ķirbižu meža muzeju. Šeit noteikti ir vērts paviesoties - īsts dabas stūrītis! Pēc tam turpini braucienu līdz Lauvām - apdzīvotu vietu ar šādu nosaukumu atradīsi jau pēc 9 km. Tur pedāļus nomainīsi pret airiem un varēsi turpināt ceļu! 

Šajā brīdī, atkarībā no Tevis izvēlētās apmetnes vietas, mainās šodien pieveicamo upes kilometru skaits - to būs 7, ja nakšņosi viesu nama "Svētupes" teritorijā vai 12, ja nakšņosi pie viesu nama "Kraukļi" saimniekiem. Pēc spirdzinoša miega Tevi gaida piedzīvojumu otrais cēliems - laivu brauciens pa Svētupi, Jaunupi un Salacu līdz Salacgrīvai - 8,5 vai 13,5 kilometri - atkal atkarībā no Tevis izvēlētās apmetnes vietas. Salacgrīvā finišēsi turpat, kur novietoji savu auto un tepat Tevi sagaidīs arī laivu nomas cilvēkiem atstātie velosipēdi!

 

Svarīgi

  • Pirms doties ceļā, noteikti sazinies ar laivu nomas punktu - lai būtu droši, ka velo-laivu apmaiņu būs iespējams veikt Tev vēlamajā dienā un laikā. 
  • Ja ceļā dosies ar savu velo, laivu piegādātājs paņems Tavu velo un to droši nogādās Salacgrīvā, kur otrās dienas vakarā tas Tevi sagaidīs. 
  • Ja gribi doties ceļā, bet Tev nav sava velo - viss kārtībā - Salacgrīvā ir iespējams iznomāt velosipēdus!
Pastāsti citiem
Darba laiks
P. -
O. -
T. -
C. -
P. -
S. -
Sv. -