Atrašanās vieta
Lat: 57.859663, Lon: 24.346957

Piemineklis "Baltā saule"

Piemiņas akmeni “Baltā saule” veidojis tēlnieks Vilnis Titāns, kā veltījumu Krišjānim Valdemāram- Ainažu jūras skolas dibinātājam. Piemiņas vieta atklāta tālajā 1998. gadā. Tēlnieks sava projekta  “Saules tilts” ietvaros ir uzstādījis vides objektus “Zilā saule” Kolkā un “Zaļā saule” Strazdē, jo sākotnēji vēlējies iezīmēt Talsu rajona galējos punktus.

Vēlāk uzzinot, ka savulaik Kr. Valdemārs veicot rasējumus kartē, atzinis Kolku par Eiropas centru, velkot taisnu līniju uz kartes Kolka- Roņu sala-Ainaži, nolēma šos trīs punktus iezīmēt ar saules zīmēm. Tā 1997. gadā Roņu salā tapa tēlnieka vides skulptūra “Ugunsbura”- veltījums jūrasbraucējiem. Un 1998. gadā ainažnieki tika pie savas “Baltās saules”.

Par savu izvēlēto nosaukumu “Baltā saule” tēlnieks ir teicis: “Baltā saule tādēļ, ka balts akmens un balta ideja. Valdemārs gribēja, lai latvieši brauc plašā pasaulē ar saviem būvētajiem buriniekiem. Šai viņa gaišajai domai, lai te paliek šī zīme”. Uz noapaļotā akmens virsmas ir daļa pasaules kartes, kuru šķērso bronzas līnija. Akmeni, kā saules stari ieskauj, pamatīgi, ar latviešu spēka zīmēm rotāti baļķi. 


Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 26414207
E-pasts: inta.brige@salacgriva.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv