Atrašanās vieta
Pie jūras VIA Baltica ceļa posma Kuiviži - Ainaži 9.kilometrā Lat: 57.833107, Lon: 24.344416

Randu pļavas

Taka ved uz putnu vērošanas torni caur pļavām un tām pieguļošo kāpu, ko sedz priežu mētrājs un lāns. Koka laipas vietām mijas ar vienkārši iemītu taku.  Randu pļavas ir vienīgās piejūras pļavas Latvijā, kas arī uzskatāmas par dzīvo herbāriju, kur 200 ha platībā sastopama trešdaļa Latvijas ziedaugu. Šeit sastopami gandrīz visi Latvijas piekrastes biotopi, tai skaitā lielākais piekrastes pļavu un lagūnu komplekss.

No retām Latvijas, kā arī dažādu Eiropas valstu Sarkanajās grāmatās ierakstītajām sugām te var atrast sarkano auzeni, ložņu smilgu, niedru lapsasti, jūrmalas āžloku, jūrmalas miķelīti, jūrmalas armēriju, jūrmalas āžloku, jūrmalas ceļmalīti. Starptautiski atzīta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta. Ja paveiksies, ieraudzīsiet lielo dumpi, niedru liju, Šinca šņibīti, ormanīti, gugatni vai upes zīriņu.

Pēc ilgāka pārtraukuma Randu pļavās atsākās pļavu noganīšana – aptuveni 20 hektāru platībā Randos turpmāk ganīsies 11 Galoveja šķirnes gotiņas. Maksimālais ganību laiks plānots līdz oktobra beigām.

Lūgums visus apmeklētājus, kuri ierodas Randu pļavu takās ar suņiem, tos turēt pavadā, jo taka šķērso arī ganību teritoriju.

Pastāsti citiem