Atrašanās vieta
Lat: 57.861519, Lon: 24.357290

Ziemeļu meži

Braucienu sāksim klusajā un viesmīlīgajā Ziemeļvidzemes mazpilsētiņā Ainažos, kura atpazīstama ar K.Valdemāra dibināto pirmo jūrskolu un kādreizējo ostu, par kuru šodien stāsta Ainažu jūrskolas memoriālais muzejs. 

Pie pašā pilsētas centrā esošās Ainažu aptiekas nogriežamies uz Ainažu-Valmieras šoseju (aptuveni 3 km), tālāk ekstrēmāki braucēji var mēģināt braukt pa veco Ainažu-Valmieras šaursliežu dzelzceļa uzbērumu līdz apdzīvotai vietai “Šalkas’’, bet ērtāks brauciens, protams, būs pa pašu šoseju, kas ir samērā klusa. Tālāk ceļu 2 km garumā  turpinām pa šoseju līdz Mērniekiem, kur pie vecajām Mērnieku dzirnavām var apskatīt nelielas krāces Salacas upē. Pēc īsas atpūtas pabraucam atpakaļ līdz zīmei “Sarkanās klintis” un pa grants ceļu Mērnieki-Salacgrīva dodamies uz Salacas Sarkanajām klintīm. Pa ceļam pēc 1.5 km varam apskatīt veco Dzelzs tiltu pār Salacu (būvēts 1913.g., rekonstruēts 2009.g.). No tilta paveras skaists skats uz Salacu un apkārtnes pļavām. Šī ainava ir skaista kā vasarā, tā arī ziemā.

Vēl  pēc apuveni 1.5 km gara brauciena sasniedzam Salacas Sarkanās (Pietraga) klintis ar skaisto smilšakmens atsegumu un atpūtas vietām. Pēc Sarkano klinšu apskates atgriežamies pa to pašu grants ceļu uz šoseju un turpinām ceļu Valmieras virzienā. Kreisajā pusē (pēc 3 km) būs norāde ‘’Dižozols’’ - braucam pa šo meža ceļu aptuveni 8 km, līdz sasniedzam divu ceļu krustojumu. Zīme ‘’Dižozols’’ ir pie ceļa pa labi, bet mums ir jābrauc taisni, līdz sasniegsim grants karjeru, kur blakus tādā kā laukumā-pļavā arī atrodas mūsu meklētais objekts.

Tas ir apmēram 23 m augsts ozols, kura stumbra apkārtmērs 1 m augstumā no saknēm ir 5.18 metri, vainags plešas apmēram 22x22 m. Pēc atpūtas pie Dižozola, kur ir arī atpūtas vietiņa, iespējams iekurt ugunskuru un ieturēt azaidu pie koka galda, dodamies atpakaļ uz šoseju un braucam vēl uz priekšu, līdz labajā pusē redzama norāde ‘’Kājnieku tilts”, ko arī ir vērts apskatīt. Tas ir virvju tilts, kas nedaudz šūpojas vējā un arī ejot tam pāri. No tā paveras gleznains skats uz Salacas upi.

Pēc izšūpošanās uz šī tiltiņa varam sākt atpakaļceļu uz Ainažiem.

Pastāsti citiem